Witaminy dla bywalców siłowni

Uprawianie sportów siłowych związane jest z utratą cennych minerałów i witamin. Dzieje się to podczas intensywnego wysiłku i kiedy pocimy się na bieżni czy rowerku. Uzupełnienie wszystkich elementów to podstawa zdrowego treningu i prawidłowego funkcjonowania organizmu.
Kompleks witamin i minerałów
Wśród suplementów diety, jakie zalecane są sportowcom, znajdziemy kompleksy witamin i minerałów. Zawierają one składniki budujące kości i mięśnie, regulujące wiele procesów wpływających na zmęczenie, regenerację i ochronę organizmu. Dobry suplement zawiera wapń, potas, magnez, żelazo i inne podstawowe elementy. Odpowiedni poziom wszystkich składników zapewnia organizmowi odtruwanie. Mają one tez działanie antyoksydacyjne, czyli wyłapują wolne rodniki szkodliwe dla zdrowia.
Witaminy w diecie
Stosowanie diety na masę to jedzenie głównie ryżu, mięsa z kurczaka i twarogu. Każdy stara się uzupełniać poziom witamin poprzez spożywanie warzyw i owoców, jednak intensywne treningi powodują, że składników tych szybko ubywa. Dzięki stosowaniu suplementów nie będziemy narażeni na skutki niedoboru witamin w organizmie.